آموزش تنظیم ساعت در WHMCS

آموزش تنظیم ساعت در WHMCS

آموزش تنظیم ساعت در WHMCSیکی از مشکلاتی که معمولاً بعد از نصب whmcs احتمالاً با آن روبرو شوید مشکل عدم تنظیم ساعت در WHMCS خواهد بود.

این عدم هماهنگی در ساعت سرور به دلیل عدم تنظیم بودن ساعت سرور میزبانی هستش که وب‌سایت شما بر روی آن قرار دارد.

در جلسه قبلی برای کسانی که مدیر سرور هستند توضیح دادیم چطور با تغییر timezone لینوکس می‌توانند ساعت کل سرور رو تنظیم کنند ولی خوب همه که ادمین سرور نیستند و یا امکان تغییر ساعت به این روش را ندارند.

برای مدیران سایت‌ها و کسانی که از سیستم whmcs استفاده می‌کنند نیز راهکاری برای تنظیم ساعت در WHMCS وجود دارد که با داشتن فقط دسترسی به هاست وب‌سایت می‌توان این مسئله رو حل کرد.

 

مراحل تنظیم ساعت در WHMCS

۱- در روش اول بدون در نظر گرفتن نوع سیستم مدیریت محتوا و فقط با قطعه کد زیر می‌توان مشکل ساعت را بر روی هاست حل کرد.

نکته این روش در وب سرور میزبانی سرور می‌باشد. اگر سرور اصلی از وب سرور آپاچی برای پاسخ‌دهی به درخواست‌های ارسالی به سمت سایت استفاده کند کد زیر بر روی سایت شما پاسخگو خواهد بود در غیر این صورت باید از روش دوم استفاده کنید.

ابتدا به روت هاست وب‌سایت خودتان رفته و فایل htaccess. را باز کنید. اگر این فایل بر روی هاست شما وجود نداشت دقیقاً یک فایل همنام بر روی هاست بسازید.

حالا کد زیر را در این فایل قرار داده و تنظیمات را ذخیره کنید. حتماً توجه داشته باشید که نباید محتویات فایل را پاک کنید. فقط کد را به انتهای فایل اضافه کنید.

SetEnv TZ Asia/Tehran

تنظیم ساعت whmcs با فایل htaccess۲- در روش دوم بدون در نظر گرفتن وابستگی به وب سرور از طریق فایل configuration.php سیستم whmcs می‌توانید مشکل تنظیم ساعت در WHMCS را حل کنید.

فایل کانفیگ را ویرایش کرده و سپس به دنبال کد زیر بگردید.


حالا کافی است کد زیر را دقیقاً بعد از خط بالا قرار دهید و تغییرات را ذخیره کنید.

date_default_timezone_set('Asia/Tehran');

در اکثر مواقع روش دوم به‌طور قطعی‌تر و با احتمال بیشتری مشکل را رفع خواهد کرد.

آموزش چقدر برای شما مفید بود؟

[مجموع: ۱ میانگین: ۵]

نویسنده: امید احمدیانی

هیچ چیز تو زندگیم به اندازه وب و برنامه نویسی لذت بخش نبوده. به وب و لینوکس خیلی علاقه دارم و از سال ۹۲ مشغول به فعالیت در زمینه برنامه نویسی و کامپیوتر هستم. البته به تجارت هم مشغولیم و هر چیزی که مشتری بخواد براش وارد می کنیم! در کل هر کاری که در حد توانمون باشه برای مشتری انجام می دیم.

1 نظر در “آموزش تنظیم ساعت در WHMCS

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.