بهترین کارت گرافیک برای استخراج ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم در سال 2018 – فناوران امید

بهترین کارت گرافیک برای استخراج ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم در سال 2018 – فناوران امید

اگر به دنبال اخبار فناوری باشید کم پیش می آید که روزانه چشمتان به خبر های مربوط به بیت کوین نیافتد. ارز های رمزپایه به شکل عجیبی امروزه خود را به مردم نشان می دهند و هر ماه شاهد تغییر قیمت آن ها هستیم بنابراین طبیعی است که شما هم به فکر استخراج بیت کوین افتاده باشید. اگر قصد دارید بیت کوین یا اتریوم استخراج کنید بد نیست برای شروع کار به جای استفاده از تجهیزات گران قیمت و حرفه ای از کارت های گرافیک که به سادگی یافت می شوند، کار بکشید. به همین دلیل در این نوشته قصد داریم به معرفی بهترین کارت گرافیک برای استخراج بپردازیم که البته تعداد آن ها کم هم نیست!

در ادامه بهترین کارت های گرافیک برای استخراج را به همراه قیمت حدودی هر کدام معرفی کنیم و به این ترتیب می توانید با هزینه ای کمتر تجربه را از طریق استخراج ارز های رمزپایه کسب کنید. توجه داشته باشید که جدای از کارت گرافیک نیاز به یک Motherboard هم دارید.

ایده پشت ارز های رمزپایه ای مانند بیت کوین و اتریوم این است که این ارز ها بین افراد ساخته و منتقل می شوند و این وسط مرکزیت و واسطه دیگری مانند بانک های سنتی وجود ندارد.

اگر چه نبرد استخراج بین ماینر های مختلف امروزه بسیار شدت گرفته و برای استخراج ارز بیت کوین استفاده از کارت های گرافیک شاید روشی کاملا مردود به نظر برسد اما در مورد استخراج اتریوم که ارزی رو به رشد است، می توان امید داشت که با انتخاب بهترین کارت گرافیک بتوان شروع به استخراج کرد.

راهنمای خرید بهترین کارت گرافیک برای استخراج

اکثر ارز های رمز پایه مانند اتریوم از تکنیک تولید هش با استفاده از حافظه استفاده می کند و بنابراین برای استخراج، نیاز به یک کامپیوتر با کارت گرافیک خوب که میزان حافظه بالایی داشته باشد، دارید

بنابراین وقتی که به دنبال بهترین کارت گرافیک برای استخراج هستید، مهمترین نکته این است که آن کارت گرافیک چقدر حافظه دارد و البته که قیمت و مصرف برق آن نیز فاکتور مهمی است. استفاده از کارت گرافیک کامپیوتر های خانگی چندان امید بخش نیست مگر این که قصد داشته باشید روی خرید چند کارت گرافیک برای این کار سرمایه گذاری کنید.

در معرفی کارت های گرافیک نه تنها با این ریز جزئیات دقت کردیم بلکه سعی کردیم قیمت هر کدام را نیز به طور حدودی تعیین کنیم.

Nvidia GeForce GTX 1070 بهترین کارت گرافیک برای استخراج

Nvidia GeForce GTX 1070 بهترین کارت گرافیک برای استخراج
Nvidia GeForce GTX 1070 بهترین کارت گرافیک برای استخراج
مدل دستگاه Nvidia GeForce GTX 1070
کلاک هسته 1,506 مگاهرتز
حافظه 8GB GDDR5
کلاک حافظه 8Gb بر ثانیه
اتصال دهنده های پاور پین 1 در 6
مصرف برق 150 وات
خروجی 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0, DL-DVI
ویژگی ها تعادل خوب قدرت و نرخ هش – دارای حافظه بالا
معایب گران است!
قیمت (حدودی) 2,036,000 تومان

Nvidia’s GTX 1070 فقط یک کارت گرافیک عالی برای گیمینگ نیست و علاوه بر آن کارت گرافیک ماینینگ بسیار خوبی نیز است. دلیلش این است که این کارت گرافیک نرخ هش 30 مگاهش بر ثانیه دارد و با این حال مصرف برق زیادی ندارد. توجه داشته باشید که هر چه یک کارت گرافیک برق بیشتری مصرف کند، کار با آن گران تر تمام می شود که این یعنی این موضوع هم در سود کار شما تاثیر گذار خواهد بود. با توجه به آخرین مدل از کارت گرافیک های Nvidia مدل 1070 جزو گران قیمت هاست بنابراین اگر بخواهید آن را تهیه کنید باید در همان ابتدای کار قدم بزرگی بردارید ولی اگر تصمیم شما این است که برای مدت طولانی استخراج را ادامه دهید، این کارت گرافیکدر حال حاضر بهترین کارت گرافیک موجود در بازار برای ماینینگ است.

همچنین بخوانید |  آموزش استخراج اتریوم با نرم افزار Minergate برای کامپیوتر

AMD Radeon RX 580 مقرون به صرفه

AMD Radeon RX 580
AMD Radeon RX 580 جایگاه دوم در فهرست بهترین کارت گرافیک برای استخراج
مدل دستگاه AMD Radeon RX 580
کلاک هسته 1,257 مگاهرتز
حافظه 8GB GDDR5
کلاک حافظه 8Gb بر ثانیه
اتصال دهنده های پاور پین 1 در 6 و 1 در 8
مصرف برق 185 وات
خروجی DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0
ویژگی ها قیمت مناسب – سیستم خنک کننده بسیار خوب
معایب به دلیل محبوبیت آن برای ماینینگ به سرعت به فروش می رسد
قیمت (حدودی) 1,040,000 تومان

AMD Radeon RX 580 نیز جز دسته بهترین کارت گرافیک برای استخراج ارز های رمزپایه است و به دلیل همین موضوع به نوعی قربان چنین ویژگی نیز شده است چرا بعضی مواقع پیدا کردن آن برای خرید، سخت است. به هرحال با داشتن قدرت هش 29 مگاهش بر ثانیه و مصرف برق کم محبوبیت زیادی را کسب کرده است. قیمت این کارت گرافیک حتی از مدل GTX 1070 کمتر است و حتی بدون انجام تنظیمات برای توئیک کردن آن عملکرد خوبی را از آن خواهید دید. در زمان نوشتن این مقاله، این محصول فقط در کشور های آمریکا و انگلیس در دسترس است.

AMD RX 480 قدیمی اما همچنان کاربردی در ماینینگ

AMD RX 480
AMD RX 480
مدل دستگاه AMD RX 480
کلاک هسته 1,120 مگاهرتز
حافظه 8GB GDDR5
کلاک حافظه 8Gb بر ثانیه
اتصال دهنده های پاور پین 1 در 6 و 1 در 8
مصرف برق 150 وات
خروجی 1 DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0
ویژگی ها قیمت مناسب – عملکرد خوب در استخراج
معایب پیدا کردن آن سخت است
قیمت (حدودی) 1,444,000 تومان

اگر می خواهید با هزینه کمتری وارد دنیای استخراج ارز های رمزپایه شوید، کارت گرافیک AMD RX 480 انتخاب خوبی است. دلیل ارزان قیمت بودن آن این است که نسبت به مدل AMD Radeon RX 580 قدیمی تر است. با داشتن حافظه 8 گیگابایتی از نوع GDDR5 قدرت هش برابر با 28 مگاهش بر ثانیه دارد و مانند مدل جدیدتر آن مصرف برق کمی دارد. حتی اگر به دنبال گزینه ای ارزان قیمت تر می گردید، همین گرافیک مدل با 4 گیگابایت حافظه GDRR5 نیز دارد.

AMD Radeon RX Vega 56 قدرتمند در ماینینگ

AMD Radeon RX Vega 56
AMD Radeon RX Vega 56 قدرتمند و جزو دسته بهترین کارت گرافیک برای استخراج
مدل دستگاه AMD Radeon RX Vega 56
کلاک هسته 1,156 مگاهرتز
حافظه 8GB HBM2
کلاک حافظه 800Mhz بر ثانیه
اتصال دهنده های پاور پین 2 در 8
مصرف برق 210 وات
خروجی 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0
ویژگی ها عملکرد بسیار خوب در ماینینگ
معایب مصرف برق آن بالاست و زیاد داغ می شود
قیمت (حدودی) 2,888,000 تومان

AMD Radeon RX Vega 56 یکی از ارزشمندترین کارت های گرافیک موجود در بازار حال حاضر است. بنچمارک ها نشان می دهد که حتی از Nvidia GTX 1070 هم سریع تر است و به لطف طب بالای استخراج بیت کوین، حتی برای راه اندازی ارزان تر هم هست. به یاد داشته باشید که درباره این کارت گرافیک خیلی قضاوت نشده و مصرف بالای برق آن می تواند در استفاده شبانه روزی از آن در یک دسته از ماینر ها برای شما باعث کلی پول برق شود؛ اما در ماینینگ کارش خوب است.

همچنین بخوانید |  برق 23 درصد گران می شود: ماینر ها به گوش باشند!

Nvidia GTX 1080 Ti فوق العاده برای ماینینگ اما گران

Nvidia GTX 1080 Ti
Nvidia GTX 1080 Ti
مدل دستگاه Nvidia GTX 1080 Ti
کلاک هسته 1,480 مگاهرتز
حافظه 11GB GDDR5X
کلاک حافظه 11GHz بر ثانیه
اتصال دهنده های پاور پین 1 در 8 , 1 در 6
مصرف برق 250 وات
خروجی 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0
ویژگی ها قدرت خارق العاده و قدرت هش عالی
معایب هزینه راه اندازی و خرید آن زیاد است
قیمت (حدودی) 3,080,000 تومان

Nvidia GTX 1080 Ti لقب قوی ترین کارت گرافیک در دنیا را نگه می دارد و بهترین کارت گرافیک برای گیمینگ با کیفیت 4K است. اما به عنوان کارت گرافیک ماینینگ نیز انتخاب بسیار خوبی است، اما دلایلی وجود دارد که آن را به ابتدای فهرست بهترین ها نمی آورد. اولین دلیل این است که این کارت گرافیک هنوز گران است و نسبت به دیگر مدل های معرفی شده مصرف برق زیادی دارد. معنایش این است که بازگشت سرمایه شما کم است و زمان زیادی می گذرد تا بتواند هزینه های شما را پوشش دهد. اگر هزینه کردن روی این کارت گرافیک خیلی برای شما اهمیت ندارد و مثلا حتی برای گیمینگ هم می خواهید از آن استفاده کنید، با کمی توئیک می توانید به قدرت هش 32 مگاهش بر ثانیه برسید و نتیجه آن برای شما خوشحال کننده خواهد بود.

Nvidia GTX 1070 Ti ورژن بروز شده

Nvidia GTX 1070 Ti
Nvidia GTX 1070 Ti
مدل دستگاه Nvidia GTX 1080 Ti
کلاک هسته 1,6070 مگاهرتز
حافظه 8GB GDDR5
کلاک حافظه 8GHz بر ثانیه
اتصال دهنده های پاور پین 1 در 8 , 1 در 6
مصرف برق 180 وات
خروجی 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0
ویژگی ها قدرتمند و دارای قدرت هش بالا
معایب نسبت به مدل قبلی اش مصرف برق بیشتری دارد و گران است
قیمت (حدودی) 1,800,000 تومان

در حالی که کارت گرافیک GTX 1070 اولین مورد در فهرست ما از بهترین کارت گرافیک برای استخراج است، در ادامه این کارت گرافیک، GTX 1070 Ti کارت گرافیک فوق العاده دیگری در زمینه استخراج است و در زمینه قدرت پردازش بهبود های زیادی به خود دیده است. برای مثال کلاک بیس بالاتری دارد. اما باز هم دلایلی وجود دارد که این کارت گرافیک جزو اولین ها یا حتی در همسایگی مدل مشابه اش در فهرست ما نیست. با توجه به این که مدل جدیدتری قیمت آن نیز نسبت به مدل قبلی گران تر می باشد که همین باعث می شود تا سود دهی شما را کاهش دهد. همچنین این مدل مصرف برق بالاتری دارد که هزینه کار با آن را بیشتر می کند. در نهایت یک سری باگ هایی در درایور نرم افزاری وجود دارد که قدرت هش کارت گرافیک را کمتر از حد مورد انتظار می کند ولی احتمالا بزودی مشکل آن حل خواهد شد. اگر برای ایجاد یک سری تغییرات و توئیک آماده هستید این کارت گرافیک نیز گزینه خوبی است.

در پایان پس از معرفی بهترین کارت گرافیک برای استخراج پیشنهاد می کنیم قبل از این که درباره خرید یکی ازاین کارت های گرافیک تصمیم بگیرید، با ماینر های ASIC آشنا شوید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام فناوران امید بپیوندید.

فناوران امید مکانیزه ترین ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین، ویژه دانشجویان ، برنامه نویسان و سایر کاربران ایرانی که شامل :

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ،

ثبت نام آزمون های دانشجویی ، فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

این مجموعه نظر به استقبال کاربران ایرانی برای خرید و سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال هم چون بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و .. و عدم دسترسی آنها به اکسچنجر های بین المللی امکان خرید و فروش این دسته از محصولات را نیر برای کاربران ایرانی فراهم نموده است

واتساپ پشتیبانی و فروش : 989168869631+

تلگرام پشتیبانی و فروش: [email protected]

تماس جهت مشاوره رایگان:

تماس: 02128421193

واتساپ: 09129726343

برچسب‌ها:, , , , , , ,

نویسنده: امید احمدیانی

هیچ چیز تو زندگیم به اندازه وب و برنامه نویسی لذت بخش نبوده. به وب و لینوکس خیلی علاقه دارم و از سال ۹۲ مشغول به فعالیت در زمینه برنامه نویسی و کامپیوتر هستم. البته به تجارت هم مشغولیم و هر چیزی که مشتری بخواد براش وارد می کنیم! در کل هر کاری که در حد توانمون باشه برای مشتری انجام می دیم.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.