اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از راه های اخذ اقامت آمریکا از طریق ویزای تحصیلی آمریکا می باشد. با توجه به کیفیت نظام آموزشی این کشور و وجود بخشی از برترین دانشگاه های جهان در آمریکا، اغلب دانشجویان تمایل به تحصیل در آمریکا دارند. اگر چه با وجود شرایط بسیار دشوار برای اخذ ویزای آمریکا، متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به این کشور به شدت کم شده اند. اما افرادی هستند که همچنان علاقه مند به تحصیل در آمریکا هستند. در صورتی که از این دسته افراد هستید، در این مقاله برای آشنایی با شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا همراه ما باشید.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیل در آمریکا برای اهداف مطالعات تحصیلی و برنامه های آموزشی زبان انگلیسی صادر می گردد. یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایالات متحده اثبات تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور می باشد. متقاضی باید بتواند ثابت کند که می تواند هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را پرداخت کند. با توجه به محدود بودن فرصت های شغلی در این کشور، معمولاً مهاجرانی که با ویزای تحصیلی اقامت گرفته اند، امکان کار کردن ندارند.

اولین لازمه برای دریافت ویزای تحصیلی دریافت گواهینامه SEVP می باشد. این گواهینامه از دانشگاه یا یک مرکز آموزشی معتبر برای دانشجویانی که قصد تحصیل در آن جا را دارند، صادر می شود. ویزای تحصیلی نوع F برای تحصیل در دانشگاه، کالج های زبان انگلیسی و یا مدارس خصوصی صادر می شود. ویزای نوع M برای تحصیل در هنرستان ها و سایر مراکز آموزشی است. ویزای گروه B نیز نوعی ویزای گردشگری است که متقاضی می تواند با استفاده از آن در دوره های آموزشی نیز شرکت کند. این دوره نباید از 18 ساعت در هفته بیشتر باشد. ویزای B برای اخذ اقامت آمریکا مناسب نمی باشد.

ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی برای مقاطع مختلف، متفاوت می باشد. اما برخی مدارک به صورت ثابت نیاز هستند. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت آمریکا جهت ادامه تحصیل شامل موارد زیر می باشد.

  • فرم I20: این فرم پس از این که شما بخشی از شهریه دانشگاه را پیش پرداخت کنید به شما داده می شود.
  • تاییدیه مدرک تحصیلی: مدرک تحصیلی شما توسط یکی از سازمان های ارزشیابی مدارک در آمریکا بررسی شود. به این منظور نیاز به ارسال اصل مدارک تحصیلی شما به این سازمان ها می باشد.
  • مدرک زبان انگلیسی: مدرک آزمون آیلتس یا آزمون تافل با نمره مورد تایید دانشگاه مربوطه

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی برای مقاطع مختلف، متفاوت می باشد. اما در هر صورت

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

هزینه ویزای تحصیلی برای اخذ اقامت آمریکا به مقطع تحصیل، دانشگاه یا موسسه آموزشی و طول دوره بستگی دارد. گرفتن ویزای دانشجویی از آمریکا طی دو مرحله انجام می شود.

اخذ اقامت آمریکا

هزینه پرداختی برای دریافت ویزای آمریکا، شامل هزینه وقت سفارت ، اپلیکیشن فی و شهریه دانشگاه می باشد. به جز هزینه سفارت، بقیه موارد با توجه به عواملی که در بالا ذکر شد، متغیر خواهند بود.

برای پرداخت هزینه ویزای تحصیلی کشور آمریکا، نیاز به ارسال حواله ارزی دارید. این حواله را می توانید با استفاده از کردیت کارت خود مثل ویزا کارت یا مستر کارت پرداخت کنید. در صورتی که دسترسی به این کارت ها یا میزان موجودی کافی ندارید، می توانید از خدمات ارزی فناوران امید بهره ببرید.

نظر شما در رابطه با اخذ اقامت آمریکا از طریق ویزای تحصیلی چیست؟ آیا تجربه ای در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دارید؟ دیدگاه های خود را با ما به اشتراک گذارید.

فناوران امید مکانیزه ترین ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین، ویژه دانشجویان ، برنامه نویسان و سایر کاربران ایرانی که شامل :

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ،

ثبت نام آزمون های دانشجویی ، فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

این مجموعه نظر به استقبال کاربران ایرانی برای خرید و سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال هم چون بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و .. و عدم دسترسی آنها به اکسچنجر های بین المللی امکان خرید و فروش این دسته از محصولات را نیر برای کاربران ایرانی فراهم نموده است

واتساپ پشتیبانی و فروش : 989168869631+

تلگرام پشتیبانی و فروش: omidahmadyani_support@

تماس جهت مشاوره رایگان:

تماس: 02128421193

واتساپ: 09129726343

برچسب‌ها:

نویسنده: امید احمدیانی

هیچ چیز تو زندگیم به اندازه وب و برنامه نویسی لذت بخش نبوده. به وب و لینوکس خیلی علاقه دارم و از سال ۹۲ مشغول به فعالیت در زمینه برنامه نویسی و کامپیوتر هستم. البته به تجارت هم مشغولیم و هر چیزی که مشتری بخواد براش وارد می کنیم! در کل هر کاری که در حد توانمون باشه برای مشتری انجام می دیم.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.